Russell Hobbs Garment steamer 28040-56 Steam Genie Aroma
699 SEK
Dela upp köpet med Elpy.
Betala från 89 kr/mån.
Läs mer
Få antal kvar, Levereras om 4-6 vardagar
Strykjärn & steamers från Russell Hobbs
Vill du få bort skrynklor samtidigt som du fräschar upp ditt plagg och tillför din egen unika doft?
Med Steam Genie Aroma kan du enkelt jämna ut tuffa veck och skrynklor med den kraftfulla 32g ångpuffen och samtidigt döda upp till 99% av bakterierna på 60 sekunder*
Njut av doften av färskt linne på dina lakan, ge din soffa, gardiner och dynor en fräsch blommig doft eller ånga dina kläder med en fruktig arom av citrus – med den smidiga insatsen för dofter är det bara du som sätter gränserna.
Med Steam Genie Aroma får du 25% Snabbare Resultat** Tack vare den kraftfulla ångkapaciteten på 32g och den låsbara avtryckaren för ånga kan du utan ansträngning arbeta vecken ur dina kläder.
Den keramiskt uppvärmda sulan*** har en beläggning som innehåller mjukgörande tillsatser vilket mjukar upp tyget och lättare få bort skrynkor.
Du behöver inte vänta länge för att komma igång, på bara 45 sekunder är Steam Genie Aroma redo att sätta igång och släta ut dina plagg. Oavsett om du behöver ånga din arbetsklädsel på morgonen, eller fräscha upp ditt hem innan dina gäster anländer - tiden kommer att vara på din sida.
Den rymliga 200ml avtagbara vattentanken innebär att du kan ta itu med dina plagg på en gång utan att behöva stanna och fylla på tanken. Den imponerande sladden på hela 3 meter ger dig friheten att röra dig och slutligen nå de där envisa vecken på gardinerna.
Steam Genie Aroma har utformats med en automatisk avstängningsfunktion vilket betyder att den stänger av sig själv om den hålls stillastående en stund vilket för att du inte behöver oroa dig för att lämna den på.
Specifikationer:
- Minska odörer med dina egna personliga dofter för fräschare, mer hygieniska textilier
- Dödar upp till 99,9% av Bakterier på 60 sekunder*
- Keramisk uppvärmd platta som motverkar skrynklor*** och tar bort tuffare veck
- Snabb uppvärmningstid: 45 sekunder
- 32g Ångutmatning med knapplås för 25 % snabbare resultat**
- 6 minuters användningstid
- 1800 Watt
- 200ml löstagbar vattentank
- 3 meter lång sladd
- Stängs av automatiskt
- Accenter i krom
Tillbehör:
Insats för att tillföra egen doft
Munstycke för känsliga plagg
Munstycke för möbelklädsel
Munstycke för linnetyg
Artikelnummer: 1676076
- Garanti Garanti 2 år. Spara följesedeln.
Du ser vilka leveranssätt som erbjuds för just din beställning när du kommit till kassan och angett din leveransadress.
Postpaket till utlämningsställe
-
Du hämtar paketet hos närmaste postombud eller det utlämningsställe du valt. Mindre försändelser kan skickas direkt hem till din brevlåda.
-
Du meddelas via SMS eller brev när paketet kommit fram.
Postpaket med hemleverans
-
PostNord levererar på dagtid och även kvällstid på de flesta orter.
-
Du aviseras via sms eller telefon och kan välja dag och tid för leveransen med ett leveranstidsfönster på 2-3 timmar.
-
För adresser med lantbrevbärare saknas tjänsten Hempaket. Har du lantbrevbärare kan du ändå kostnadsfritt få paketet levererat hem med ordinarie tur efter kontakt med PostNord.
Tyngre varor med hemkörning
-
Leverans sker dagtid till husets ytterdörr. Leveransen sker dag tid 8-17. På de flesta orter kan du också välja till att få leveransen på kvällstid, mellan kl. 17-21. Allt under förutsättning att du bor utmed körbar väg.
-
På de flesta orter kan vi dessutom erbjuda hjälp med att få varorna inburna i ditt hem för +399 kr.
-
Valet gör du i samband med beställningen.
-
Transportören kontaktar dig med ett SMS där du bokar det datum och tid som passar för leverans.
Så tycker andra
Betyg 5 av 5 Verifierad köpareBra
Funkar bra på alla sätt. Allt från o stryka LÄTT till o fresha till ex kuddar,madrass,sänglinne,..
Lena E — 2024-04-25
Rapporterad
Betyg 5 av 5 Verifierad köpareToppen!
Mycket lättanvänd & lämnar ett fantastiskt resultat efter sig.
Therese K — 2024-03-08
Rapporterad
Betyg 5 av 5 Verifierad köpareSmidigast
Bara och köra
Håkan S — 2024-03-07
Rapporterad
Betyg 5 av 5 Verifierad köpareMycket nöjd!!
Mycket nöjd! Speciellt att den står på bordet och inte ”ljuger” som många andra Steamers! Lång och solid sladd, så här har du bra rörelsefält!
Wenche V — 2023-09-30
Rapporterad