Plafonder från Nordlux
Orbiform utstrålar exklusivitet och glamour. Serien kombinerar borstad mässing med en pentagon-formad glaskupol dekorerad med ett vackert diamantmönster som framhäver glasets glans och ger en fantastisk ljuseffekt i rummet. Det vackra glaset påminner om den tid då det var populärt med inredning i kristall, vilket återigen har blivit ett populärt inredningselement.
vår plafond orbiform bidrar till en elegant atmosfär och glamorös stämning där ljusmönstret fyller rummet på vackrast tänkbara sätt. Använd den i hallen, i korridorer, på badrummet eller andra ställen där det finns dåligt med plats för att hänga en pendel från taket.
glaset i den här lampan är munblåst och har tillverkats individuellt för hand. På grund av denna unika process kan luftbubblor uppstå i glaset och dessutom kan glasets tjocklek variera. Detta ger glaset dess karaktär och levande utseende.
Artikelnummer: 1757140-01-0
- Bredd 23 cm
- Diameter 23 cm
- Höjd 26 cm
- Sockel E27
- Längd/djup 23 cm
- Max effekt 40 watt
- Postpaket från 39 kr
- Längre/mellanstora paket från 89 kr
- Större/tyngre paket från 499 kr
25% på ordinarie priser* vid köp över 1500 kr.
Ange kod i kassan: EASTER
Giltig vid köp över 1500 kr t.o.m. 6/4. * Gäller ej på produkter märkta med "Outlet". Se fullständiga villkor i kassan.