K. Lundqvist Stockholm Refill Doftpinnar White Pearls 150 ml

299 SEK

Dela upp köpet med Elpy.
Betala från 55 kr/mån.

Få antal kvar, Levereras om 2-3 vardagar - Färg: Genomskinlig

20% rabatt på ordinarie priser vid köp över 1 500 kr. Ange kod 441764*

* Giltig t.o.m. 2025-05-25. Gäller ej varor märkta med "Outlet" eller "Alltid lågt pris". Se fullständiga villkor i kassan.

Produktdeklaration

Doftljus & tvålar från K. Lundqvist Stockholm

White Pearls är en mjuk doft som skapar en atmosfär av ett nystädat hem. Med en sammansättning av den varma doften av sandelträ och bomullsblomma bildas en rundad karaktär som fräschas upp med små mängder citrus.

Användning: Påfyllningsolja för en tom behållare (doftpinnar)
Ingår i förpackningen: 10 svarta pinnar
Volym: 150 Ml

K. Lundqvist Stockholm förmedlar lyx med noggrant utvalda högkvalitativa rumsdoftar utvecklade i samarbete med parfymerier.

Usage / INSTRUCTIOnS:
Skruva av korken på flaskans hals och ställ den åt sidan
Ta bort resepluggen som är utformad för att förhindra läckage under transport
Placera den tomma behållaren som ska fyllas med refillvätskan på en yta som tål parfymolja i händelse av spill
Placera sedan de medföljande doftpinnarna i behållaren. Om du vill ha en mildare doft, använd färre pinnar; för mer diffusion, använd fler pinnar
Vi rekommenderar att du använder handskar när du fyller på refilloljan i den tomma behållaren för att minimera risken för spill på händerna. Om spill uppstår på händerna, tvätta med rikligt med tvål och vatten i ljummet vatten. Om du spiller på ett bord etc., torka genast upp det med en fuktig trasa för att förhindra att parfymoljan färgar av sig.
*Om det finns parfymolja kvar efter påfyllning i en annan flaska rekommenderar vi att du förseglar flaskan med resepluggen och skruvar tillbaka korken tills det är dags att fylla på doftstickbehållaren vid nästa tillfälle.

Denna produkt kan orsaka en allergisk hudreaktion och är skadlig för vattenlevande organismer med långtidseffekter. Undvik att släppa ut i miljön.

K. Lundqvist Stockholms produkter är märkta med Clp - förordningen innehåller regler för klassificering, märkning och förpackning av kemiska produkter/blandningar som är tillämpliga inom Eu. Information om varningar och blandningar finns på produktens behållare och eventuell förpackning.

VARNING! Kan orsaka en allergisk hudreaktion. Skadliga långtidseffekter på vattenlevande organismer. Förvaras oåtkomligt för barn. If On HUD: Tvätta med rikligt med tvål och vatten. Innehållet lämnas till mottagningsplatsen för farligt avfall.

Artikelnummer: 2105858-01-0

Liknande produkter

  • Venture Home - Matstol Lönneberga 2-pack

    Venture Home Matstol Lönneberga 2-pack

    1 839 SEK 2 299 SEK
  • Venture Home - Matstol Lönneberga 2-pack

    Venture Home Matstol Lönneberga 2-pack

    1 919 SEK 2 399 SEK
  • NORDFORM - Matstol Emma, 2-pack

    NORDFORM Matstol Emma, 2-pack

    2 799 SEK
  • Living - Matstol Åsa, 2-pack

    Living Matstol Åsa, 2-pack

    3 849 SEK Vi matchar priset!
  • Kave Home - Stol KRISE, 2-pack

    Kave Home Stol KRISE, 2-pack

    3 599 SEK
  • Venture Home - Flora Matstol 2-pack

    Venture Home Flora Matstol 2-pack

    2 079 SEK 2 599 SEK
  • WOOOD - Matstol Bliss, 2-pack

    WOOOD Matstol Bliss, 2-pack

    2 659 SEK
    Ursprungligt pris 3 799 SEK
  • Ellos Home - Karmstol Jolina 2-pack

    Ellos Home Karmstol Jolina 2-pack

    2 499 SEK
  • NORDFORM - Stol Roxy, 2-pack

    NORDFORM Stol Roxy, 2-pack

    1 519 SEK 1 899 SEK
  • NORDFORM - Matsalsstol Roxy, 2-pack

    NORDFORM Matsalsstol Roxy, 2-pack

    1 519 SEK 1 899 SEK

Inspireras av våra kunders favoriter & shoppa stilen

#homeroomse